Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Tema Havuz Havuz Bakımında Kullanılan Havuz Kimyasalları | Tema Havuz

Havuz Bakımında Kullanılan Havuz Kimyasalları

GRANÜL KLOR:

Yaygın olarak %56 lık ve %90 lık aktif klor oranları ile kullanılmaktadır. Havuzlarda en yaygın kullanılan dezenfektandır. Havuz suyu içinde bulunan mantar,bakteri ve virüslere karşı organik kirlilikleri parçalar ve bakiye klor bırakır.

SIVI ÇÖKELTİCİ:

Havuz filtresinin tutamadığı son derece küçük partiküllerin floklaşması için kullanılan bir kimyasaldır. Havuz suyunun devamlı olarak topaklanması için kimyasal saflık derecesi yüksek,önceden hidrolize edilmiş alüminyum hidrosikloritten oluşmuştur.Periyodik olarak haftada 1 kez 100m3 suya 0,5 lt şoklama için de bir defaya mahsus olmak üzere 100 ton suya 2 lt uygulanmalıdır.Suyun durumuna göre uygulanacak olan oranlar arttırılabilir.Direkt olarak orijinal ambalajından uygulanmalıdır.

YOSUN ÖNLEYİCİ:

Konsantre yosun öldürücü sıvı ,yüzme havuzlarında yosunlaşmayı önler ve oluşan yosunları öldürür.Hemen hemen nötral özel quartenler alüminyum bileşikleri aktif madde kombinasyonu içeren sıvı halde uzun sürede öldürme gücüne sahiptir.Yosun oluşumunu önler.

PH (-)DÜŞÜRÜCÜ:

PH düşürücüsü inorganik asitleri ihtiva eder,toz halinde bir maddedir.PH düşürücü havuz suyunun ph değerini düşürür.ideal ph değeri 7,2 ile 7,6 arası olmalıdır.

SIVI PARLATICI:

Polimerik yapıda açık sarı renkli viskos sıvıdır.Havuz sularında klasik çöktürücü sıvılarla topraklaştırılamayan küçük parçacıkların flokülasyon işlemiyle hızlı bir şekilde topraklaştırılarak filtrasyon sisteminde kolayca süzülmesini sağlar. Suyun bulanıklığını giderir ve parlak bir görünüm verir.

PH (+)YÜKSELTİCİ:

Havuz suyunun ph değerini yükselten bir maddedir.Havuz suyunun PH değeri özel havuzlarda haftada bir veya iki kez ; halka açık havuzlarda günde üç defa ph kontrol cihazları ile ölçümler yapılmalıdır.

FİLTRE TEMİZLEYİCİSİ:

Asit ve hidroklorik asit ihtiva etmeyen özel inhibitörler içeren ,toz halinde temizlik maddesidir.Özellikle filtrelerde oluşabilecek kirecin çözülmesinde çok etkilidir.

TABLET KLOR:

Yavaş çözünen aktif klor bazlı ,kireç ihtiva etmeyen ve yüzme havuzu sularının dezenfeksiyonunda kullanılan sürekli klorlama yapabilen tablet şeklinde bir kimyasaldır.

KIŞ BAKIM KİMYASALI:

Konsantre bir ürün olup, yosunlaşmayı önler havuzunuzun yaz sezonu için kolay işletmeye alınmasında yardımcı olur. Havuz suyunun besleme nozulları seviyesinde bulundurulması gerekmektedir. Her 50 m3 havuz suyu için 3lt kullanılması tavsiye edilmektedir.

 

Teklif İste Hemen Ara

Teklif Formunu Doldurun Hemen Sizi Arayalım

Tema Havuz ürün ve hizmetlerinden satın almak ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.