Havuz filtreleri

Havuz Filtreleri

Havuz filtreleri, havuzlarda oluşan hem çevreden hem de havuz girenlerden kaynaklanan kirliliğin önlenmesini ve suyun arındırılmasını sağlamaktadır. Havuz filtreleri, pompa ve filtre olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Havuz pompası su sirkülâsyonunun olmasını sağlarken filtre ise havuzda oluşan tortuları tutar. Ülkemizde en çok tercih edilen havuz filtreleri kum filtreleridir. Bunun dışında kartuş filtre, torba filtreler ve DE filtrelerde kullanılmaktadır.

Kum filtreleri diğer filtrelere oranla, hem çok hesaplı hem de bakımı en kolay olan filtredir. Altı yolluvana sayesinde kolaylıkla ters yıkama, durulama ve filtreleme yapılabilmektedir. Kum filtreleri, yalnızca 20 ila 40 mikrona kadar partikülleri tutabilme özelliğine sahiptir. Kartuş filtreler, arıtma işlemini çok kolay ve iyi yapmaktadır. Kum filtreleri kadar olmasa da bakımı kolaydır. Kirli kartuş filtreden çıkarıldığında yerine yenisinin takılması için ek olarak ikinci bir kartuş bulunur. Kirli olan Havuz filtreleri kartuş yıkanıp temizlenir ve kullanıma hazırlanır. Kartuş filtreler ise 10 ila 20 mikron arasında partikül tutabilmektedir. Torba filtrelerde diğer filtreler gibi iyi filtrasyon yapmaktadır. Aynı zamanda bakımı da kolaydır.

Havuz filtreleri arasında en iyi filtrasyonu sağlayan diatomitli DE filtreleridir.

Kartuş Havuz Filtreleri

DE filtreleri 3 ila 5 mikrona kadar olan partikülleri tutmakta ve bu sayede havuzun çok berrak olmasını sağlamaktadır. Fakat bakımın çok zor olması ve diatom ilaveleri zahmetli bir iş olmasından dolayı ülkemizde çok kullanılan bir filtre değildir. Havuz filtrelerinin en önemli özelliği kirleri tutabilmesi kadar aynı zamanda bu kirleri atmasıdır. Havuz filtreleri ne derece kaliteli, muntazamsa buna bağlı olarak filtrasyonda bir o kadar mükemmel olabilmektedir. İyi derecede filtrelenmiş olan havuza bulaştırır. Kalabalık ortamlarda bu maddelerin oranı daha fazla olduğu için havuzları bu maddelerden arındırmak temiz tutabilmek açısından havuz filtreleri çok önemlidir. Havuz filtreleri konusunda Genel Mühendislik A.Ş firması olarak havuz ekipmanları ve havuz kimyasalları alanında müşterilerimize en yüksek kalitede hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Filtrex Hizli Kum Filtreleri

Neptune Hizli Kum Filtreleri

Bobin Sargili Filtreler

Filtrone Hizli Kum Filtreleri

Filtrone L Serisi Hizli Kum Fitreleri

Derin Yatakli, Tek veya Çok Katmanli

Premium Hizli Kum Filtreleri

Ikarus Hizli Kum Filtreleri

Derin Yatakli Kum Filtre

Filtreler Için Vana – Batarya Setleri

Filtre – Vana Bataryalari Destek

Kartus Filtreler ve Yedekleri

Mini Filtrasyon Kiti

Filtrasyon Kabinleri

Çok Yollu Vanalar

Teklif İste Hemen Ara

Teklif Formunu Doldurun Hemen Sizi Arayalım

Tema Havuz ürün ve hizmetlerinden satın almak ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.