Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Tema Havuz Havuz İnce İnşaat | Tema Havuz

Havuz İnce İnşaat

Havuz Kaba İnşaatı tamamlandıktan sonra kenar olukları, akış yolları ve görsel detaylardan oluşan iç kaplama işlerinin tümüne verilen isimdir.

  • Taşma ve Savak Detayları

Havuz kenarı taşma detayı havuz kullanım amacına ve kanal ölçüleri için yapılan mekanik tesisat hesabına uygun olmalıdır. Taşmalı sistemlerde,
taşan su taşma kanallarına oradan taşma olukları ile taşma ana arterine ve buradan da denge tankına gider. Denge tankına gelen su ise filtrasyon, kimyasal şartlandırma aşamalarından tekrar havuza geri kazandırılır.

Öncelikle tutamak ve kaymazlar havuzun ilgili kısımlarına istenilen formda
tek tek konulur ve istenilen eğimler eğim elde edilinceye kadar ayarlanır. Taşma kanalları havuzun tüm kenarları boyunca kesintisiz olarak ve aynı kotta yapılır. Kanalın içinde sürekli bir yalıtım yapılır. Havuz çevresi
boyunca eşit ve devamlı bir su taşması sağlanmalıdır. Böylece havuz su yüzeyinde dalgalanma olmayacak ve su yüzeyinde, havuz duvarında kirlilik oluşmayacaktır. Kaymaz ve tutamaklar arasındaki 5 mm’lik derz muhafaza edilerek ürünler yapıştırılır.

Unutulmamalıdır ki; başarılı bir uygulama işlemi yalnız malzemenin kalitesine bağlı değildir. İşlemin nasıl ve kimler tarından yapıldığı da malzemenin kalitesi kadar önemlidir.
Yapıştırıcı tamamen kuruduktan sonra malzemeler arasında derz boşlukları tamamen boşaltılarak, fleksible veya epoksi bazlı bir derz dolgu malzemesi ile doldurulur. Su, hava ve diğer çevre etmenlerinden etkilenmemesi için asla normal derz dolgu malzemesi kullanılmaz.

Unutulmamalıdır ki; başarılı bir uygulama işlemi yalnız malzemenin kalitesine bağlı değildir. İşlemin nasıl ve kimler tarından yapıldığı da malzemenin kalitesi kadar önemlidir.

Taşma kanal üzeri bir oluk- ızgara ile kapatılır. Izgara suyun kanala akmasını engellememeli ve kullanıcı güvenliği açısından emniyetli olmalıdır.

Havuzun kenar küpeşteleri kaymaz ve kolay aşınmaz malzemeden seçilmelidir, ayrıca güneşlenme platformunun kaplamaları da yine yüzücülerin kaymalarını önleyen malzemeler ile yapılmalıdır.

  • Havuz İç Kaplama ve Dekorasyon

Havuzun mimari şeklinden sonra görsel anlamda yüzme havuzuna zenginlik ve estetik kattan en önemli bölümdür. Burada en çok dikkat edilmesi gereken şey yüzme havuz unda kullanılacak olan seramiğin kalitesi, türü ve ebatlarıdır. Kaplanacak seramik veya mozaiğin derz aralığı uygun genişlikte olmalıdır. Kullanılacak yapıştırıcının elastik ve kimyasallara dayanımı fazla olmalıdır. Seramik kaplandıktan sonra özel derz macunu ile derzler kapatılmalıdır. Seçilecek olan havuz kaplama malzemesinin kir ve mikrop tutucu olmaması özellikle tercih edilmelidir. Kaplanacak seramik veya mozaiğin derz aralığı uygun genişlikte olmalıdır.

Teklif İste Hemen Ara

Teklif Formunu Doldurun Hemen Sizi Arayalım

Tema Havuz ürün ve hizmetlerinden satın almak ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.