Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Tema Havuz Havuz Kimyasalları | Tema Havuz

Havuz Kimyasalları

Havuz Kimyasalları

Tema Havuz olarak sizler için bakım ve temizlik kimyasallarında Sağlık Bakanlığı onaylı AquaPro Havuz Kimyasallarını tavsiye ediyoruz.

Sektörde uzun yıllardan beri gelen Tecrübemiz ve uzman kadromuz ile havuz kimyasallarında sizlerin kullanımı için en uygun ve güvenilir ürünleri test ettik ve ürün portföyümüze ekledik.

Dezenfektanlar

Dezenfektanlar; havuz ve jakuzi sularında bakteri, virüs, mantar, yosun ve mikroorganizmalarla inorganik kirliliğin bertaraf edilmesi için kullanılır. Suyun berrak, temiz ve hijyenik olması sağlanır…

pH Düzenleyiciler

Jakuzi ve Havuzlarınızda pH dengesi sağlamak ve korumak için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz sağlık bakanlığı onaylı ph Dengeleyici kimyasal ürünlerimizi de inceleyin..

Çöktürücü ve Berraklaştırıcılar

Çöktürücü ve Berraklaştırıcı kimyasal ürünler sayesinde havuz suyunda biriken kollaidal kirliliğin ve yüzen partiküllerin dibe inmesini ve filtrede kalmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda suyun berrak ve temiz kalması sağlanır..

Yardımcı Havuz Kimyasalları

Filtre ve Derz Temizleme, Havuz iç kaplamaların bakımı, Liner Yüzeyler ve Sert Yüzeylerin Bakım ve Temizliği, Sıvı Yüzey Dezenfektanı ve Ayak Mantar Önleyici Ürünler gibi havuz ve suyunu ilgilendiren tüm ürünlerimiz Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

KLOR

Klor, ağırlıklı olarak Su bulunan ortamlarda kullanılmaktadır. Su arıtma ve havuzlarda en çok kullanılan dezenfektasyon şeklidir. Bir çok hali vardır. Sıvı ve gaz hali en çok kullanılan halidir. Tablet, granül ve toz formlarıda diğer türleridir. Klor şeçimi yaparken doğru tercih yapılmalıdır. Küçük ve orta ölçekli tercihlerde sıvı klor (sodyum hipoklorit) kullanımı daha avantajlıdır. Sıvı klor su artıma tesislerinde güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Ekonomik maliyeti ve kolay kullanımı avantajlarındandır. Klor makineleri aracıyla  düzenli ve ekonomik klorlama yapmak mümkündür.

Granül Klor Yaygın olarak %56 lık ve %90 lık aktif klor oranları ile tercih edilmektedir. Havuzlarda en yaygın kullanılan dezenfektandır. Havuz suyu içinde bulunan mantar, bakteri ve virüslere karşı organik kirlilikleri parçalayan havuz kimyasaldır.

Tablet Klor Yavaş çözünen aktif klor bazlı, kireç ihtiva etmeyen ve yüzme havuzu sularının dezenfeksiyonunda kullanılan sürekli klorlama yapabilen tablet şeklindeki bir kimyasaldır.

YOSUN ÖNLEYİCİ

Havuzlarda en sık yaşanan sorun yosundur. Normal bakım programlarında klor seviyesi düştüğünde, birkaç saat için bile, yosunun üremesi başlar. Yosunla mücadele için türlü

kimyasallar bulunur. Bunlar: yosun önleyiciler, yosun öldürücüler, mineral sistemler.

Yosun önleyici

Bu kimyasallar haftalık olarak havuza eklenir ve yosunun üremesine engel olmayı amaçlar. Ama havuzda klor bulunmaz ise tek başlarına yosuna engel olamazlar, ama yeşermesini yavaşlatırlar.

Yosun öldürücü

Havuz yosun tuttuktan sonra yosunu öldürmek amacıyla yosun öldürücü kullanılır. Bunlar yine klor ile birlikte etkili olur. Tek başlarına ise yosunun üremesini yavaşlatır.

PARLATICI VE TOPAKLAYICI

Havuz suyu içerisinde bulunan,kirlilik yaratan maddeleri topaklama amacıyla kullanılan kimyasal bir maddedir.Topaklayıcı özelliği sayeside kirliliklerin filtrede daha kolay tutulmasını sağlayarak filtrasyon işlemine etkide bulunur.Şartlarda filtre edilemeyen küçük askıda katı maddeleri flokulasyon işlemiyle hızla çöktürerek filtrelerin etkinliğini arttıran,temizleyici bir maddedir. Suyun bulanıklığını düzeltir ve parlak bir görünüm kazandırır.

ÇÖKERTİCİ-ÇÖKTÜRÜCÜ

Sudaki filtre tarafından tutulamayacak kadar küçük parçacıkları çöktürmek amacıyla kullanılan bir kimyasaldır. Çöktürme işini haftada 1 kez suya bu kimyasalı ekleyerek yapılır ve dibe çöken bu çok küçük parçacıkar dipten süpürülür. Bunu kullanmanın bir diğer yolu da dozaj pompası ile bu kimyasal suya basmak ve filtrede topak topak edip yakalamaktır. Bu sayede süpürge işi de azalır. Havuz sularında bulunan; Bulanık yapan maddeler, kolloid maddeler ve kısmen çözülmüş maddeler filtre edilebilir bir nitelik kazandırılabilir. Bu amaçla kullanılan Çökelten floklar oluşturulur ve çökme sağlanır. Filtrasyon işlemi ile floklar filtrede tutulur. Filtre basıncı düzenli olarak kontrol edilir, basınç yükseldiğinde filtrelerde biriken floklar ters yıkama ile dışarı atılır.

PH DÜŞÜRÜCÜ-YÜKSELTİCİ

pH (-)Düşürücü: pH düşürücüsü inorganik asitleri ihtiva eder, toz halinde bir maddedir. Havuz suyunun pH değerini düşürmek için kullanılır.

pH (+)Yükseltici:  Havuz suyunun pH değerini yükselten bir maddedir. Havuz suyunun pH değeri özel havuzlarda haftada bir veya iki kez; halka açık havuzlarda günde üç defa pH kontrol cihazları ile ölçümler yapılmalıdır.

Teklif İste Hemen Ara

Teklif Formunu Doldurun Hemen Sizi Arayalım

Tema Havuz ürün ve hizmetlerinden satın almak ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.