Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Tema Havuz Havuz Projelendirme ve Maliyet | Tema Havuz

Havuz Projelendirme ve Maliyet

HAVUZ PROJELENDİRME VE MALİYET ÇALIŞMASI

Tema Havuz olarak yıllardır Türkiye’nin bir çok farklı yerinde sayısız havuz projesine imza atmış bulunmaktayız. Farklı ihtiyaç ve özelliklerde bir çok havuz yapım süreci yaşadık. Uzman kadromuz ve sistemli çalışma prensibimizle ihtiyacınız olan havuzu en kısa ve en uygun şartlarda yapıyoruz.

Havuz Yapımı bir çok farklı evreden oluşmaktadır. Bunların en önemli ve dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sıralanmıştır. Bizimle çalışmak istediğinizde öncelikli olarak size sağlayacağımız hizmetler aşağıdadır.

  • Ön Karar Evresi
  • Fizibilite Çalışması
  • Maliyet Hesabı
  • Tasarım ve Projelendirme
Ön Karar Evresi

Öncelik olarak kullanıcıların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin saptandığı evredir. Bunlara karar verirken kullanıcılar havuzu ne amaçla kullanacak, ne gibi beklentileri var ve mali açıdan ortaya çıkacak toplam yükümlülüklerin kişilerin ihtiyaçlarına oranı hesaplanır. Bu Analizler sonunda ortaya çıkabilecek kısıtlamalar en baştan hesaplanır, ortaya sunulur ve alternatif çözümler üzerinde çalışılır.

Fizibilite Çalışması

Bu Evrede Havuzun yapılacak olduğu yer için gerekli ölçüm ve analizler yapılıp, çevrenin fizibilitesi yapılır. Gerekli görülürse alternatif sunumlar hazırlanır.

Maliyet Hesabı

Önceki evrelerde tüm etken ve koşullar hesaplanıp karar verildikten sonra; olası en düşük maliyet çalışması yapılır. Belirlenen koşullarda en uygun ve en hızlı maliyet hesabı yapılır.

Tasarım ve Projelendirme Evresi

Tema Havuzun konusunda uzman ve deneyimle mimar ve mühendisleri belirlenen şartlarda havuzun plan ve projesini hazırlarlar.

kullanıcı gereksinim ve istekleri, arsaya bağlı çevresel veriler, çevrenin iklimsel özellikleri, kullanılacak malzemeler ve maliyete ilişkin verileri göz önüne alarak yüzme havuzu tasarımını gerçekleştirir.

Havuzun yerleşimi (Vaziyet planındaki konumu, rüzgar yönü, güneş ışınlarından nasıl etkilendiği, suyun boşaltılması, elektrik sistemi, havuzun estetik görüntüsü, derinliği, güvenlik sistemi)
Havuzun geometrik şekli
Havuzun taban kesitinin belirlenmesi
Yapım teknikleri, yapıyı oluşturacak tüm sistem ve elemanlar belirlenerek vaziyet planı, havuz planı ve mimari rapor oluşturulur.

Projenin kesinleştirilmesi ile uygulama ve detay projeleri de hazırlanarak belirlenen tarihte yüzme havuzu imalat süreci başlatılır.

Teklif İste Hemen Ara

Teklif Formunu Doldurun Hemen Sizi Arayalım

Tema Havuz ürün ve hizmetlerinden satın almak ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.