Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/mucizefi/temahavuz.mucizefikironline.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Tema Havuz Yapay Şelale Yapımı | Tema Havuz

Yapay Şelale Yapımı

Yapay şelale süresi müşteri ilgili projeyi seçtikten sonra alanda zemin etüdü çalışması sonucunda yapay şelale yapım süreci başlar.

Seçilen proje boyutlarına göre zemin hazırlanır. Su geçirmezliği sağlamak amacıyla oluşturulan alan hasır demir örülerek 20 CM’ lik beton atma işlemiyi yapılır.

Beton dökme işlemi tamamlandıktan bir gün sonra proje alanında çelik kontrüksiyon işlemi başlar. Bu işlemin asıl amacı müşterinin belirlediği projenin ana hatlarını ve dizaynını demir profillerle oluşturup taşıyıcı hattı tamamlamaktır.

Taşıyıcı hat (Demir İskele Hattı) oluşturulduğunda projede yer alan elektrik aydınlatması, su hatının oluşturulması işlemi sonraki işlemden önce yapılması gerekmektedir.

Oluşturulan taşıyıcı hat yüzeyinin betonla kaplanabilmesi için rabis teli kulanılır. Bu telin kullanılmasında dikkat edilecek husus projede belirtilen hattın ortaya koyulması çok önemlilik gerektirmektedir.

İskelet dizaynı oluşturulup rabis tel örme işlemi de yapıldıktan sonra hattı el ile sıvama işlemine geçilir. Bu şekilde iskelet yapı kaplanır ve kuruma işlemine bırakılır.

Yapay şelale uygulamasına yapılan her kat sıvanın ardından bir  gün geçmek zorundadır. İki kat sıvama işlemi tamamlandıktan sonra su yalıtımı için izolasyon işlemine başlanır. Bu izolasyon işlemi verimli bir yapay şelale projesi ortaya koymak için çok önemlidir. Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra iki kat daha sıvama işlemi yapılır.

Dekor katı son atılan sıvama katıdır. Dekor katına atılan sıva zanaatkar ustalar tarafından taş ve kaya motifleri ile şekillendirilerek boyama aşamasına geçilir.

Dekor işlemi tamamlandıktan sonra sıradıki işlem boyamadır. Bu işlem müşterinin istediği renk düzeni ve desene göre özel metodlar kullanılarak tamamlanır.

İşlem sonunda yapay şelale hazırlanır ve müşteriye teslim edilir.

Teklif İste Hemen Ara

Teklif Formunu Doldurun Hemen Sizi Arayalım

Tema Havuz ürün ve hizmetlerinden satın almak ve sorularınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.